Choď na obsah Choď na menu

Futbalový turnaj v Trenčíne, 23.9.2012
Dňa 23.9.2012 sme sa zúčastnili futbalového turnaja na hlavnom štadióne corgoňligistu AS Trenčín. Turnaj prebiehal na umelej tráve, hralo sa systémom 5+1 a stretli sa na ňom veľmi kvalitné mužstvá, ktoré dostatočne preverili naše mužstvo čo nám dalo veľa o reálnom obraze nášho mužstva. Boli to mužstvá Spartak Trnava, Lokomotíva Trnava, Futbalová akadémia Bratislava, Moravany nad Váhom, Slovan Galanta, AS Trenčín červení a AS Trenčín biely, FK Slovan Levice.

Výsledky nášho mužstva na turnaji:
FC Slovan Galanta - SK Slovan Levice    6 : 4
Spartak Trnava - FK Slovan Levice    2 : 0
FK Slovan Levice - FK Lokomotíva Trnava    1 : 3
FK Slovan Levice - Moravany nad Váhom    3 : 4
FK Slovan Levice - Futbalová Akadémia Bratislava    2 : 1
AS Trenčín červený - FK Slovan Levice    6 : 3
FK Slovan Levice - AS Trenčín biely   
0 : 3

Strelci gólov na turnaji:
Filip Benčat - 4 góly
Ivo Pištěk - 3 góly
Marko Bača - 3 góly
Peter Flašík - 2 góly
Patrik Sakoš - 1 gól

Z pohľadu trénera budem veľmi kritický k našej účasti na tomto turnaji.
Z celkových siedmych zápasov sme vyhrali len jeden a to tiež z posledným mužstvom turnaja Futbalovou akadémiou Bratislava s výsledkom 2:1. Chalani na tomto turnaji išli hlboko pod svoje možnosti a schopnosti. Z výkonov niektorých hráčov som bol dosť sklamaný, či už samotným prístupom k jednotlivým zápasom ako aj k správaniu sa počas turnaja. Česť výnimkám. Niektorí si mysleli, že sú už takí dobrí futbalisti, že sa nemusia snažiť a môžu zápasy odfláknuť. Vieme o ktorých sa jedná a prediskutovali sme to už počas utorkového tréningu. Najlepším strelcom nášho mužstva bol Filip Benčat, ktorý aj keď nebol zdravotne fit odohral dobrý turnaj a pokiaľ vládal, bojoval a snažil sa, takže na jeho adresu spokojnosť. Veľmi spokojný som bol počas celého turnaja s Markom Bačom, ktorý aj napriek tomu, že je bol vzrastovo nižší a tiež ročníkovo o rok mladší od všetkých účastníkov turnaja odohral veľmi dobrý turnaj. Bojoval a dával aj góly, celkovo ich dal 3. Takže z jeho strany spokojnosť. Celkovo z hrou obrany som bol spokojný. Samozrejme boli aj chybičky, ale obrana zahrala v celku dobre, čo nemôžem povedať o zálohe. Celkové konečné
7. miesto je reálnym obrazom toho, aké výkony sme podávali počas tohto turnaja. Je vidieť a dúfam, že si to chalani uvedomili, že bez poriadneho tréningu a presného plnenia trénerových pokynov sa nikam nepohneme a bude to vyzerať tak, ako počas tohto turnaja. Naším hlavným cieľom do ďalšej práce je hlavne popracovať na zmene k celkovému prístupu k tréningom a hlavne zlepšeniu správania sa či už počas tréningov, zápasov a tiež turnajov. Kôli spomenutým dôvodom sme prikročili aj k takým opatreniam, aké Vám boli vysvetlené utorok na tréningu.

PS: Chcel by som poprosiť aj našich rodičov, ktorí niekedy až moc emotívne prežívajú jednotlivé zápasy, aby nekomentovali výkony rozhodcov. Nič sa nezmení na rozhodnutí rozhodcov. Ďalej by som chcel poprosiť všetkých rodičov, aby sa počas zápasov či už doma alebo vonku nezdržiavali v blízkosti detí a hlavne nie na hracej ploche, nakoľko počas zápasov chalani nevedia, koho majú počúvať či už trénera alebo rodiča, keďže z každej strany na neho niekto rozpráva. Ja viem, že každý rodič by chcel svojmu dieťaťu poradiť, ale v konečnom dôsledku je to viac kontraproduktívne, keď na neho kričí aj rodič a aj tréner.
Za pochopenie veľmi pekne ďakujem.