Choď na obsah Choď na menu

Dňa 15.6.2013 za krásneho letného a veľmi teplého počasia sme úspešne bojovali na futbalovom turnaji prípraviek (ročník 2004) "Kraľovany CUP" v Kraľovanoch, ktorý organizoval futbalový klub FC Vrútky. Bol to v poradí druhý ročník a zúčastnilo sa ho celkovo 19 mužstiev z pôvodných 21, ktoré boli rozdelené do troch skupín.
V skupinách sa hralo 1x20 minút, 5 hráči + brankár, systémom každý s každým a zo skupín postupovali do finálových bojov o medaile iba mužstvá umiestnené na prvom mieste.

V našej skupine "A" sme odohrali päť zápasov s týmito výsledkami:
Levice - Jupie B.Bystrica (Badín)    12 : 3
góly: Maťo M. 5, Filip B. 5, Timko Sz. 1, Nikolaj H.1

Levice - Považská Bystrica    10 : 0
góly: Gabko D. 4, Maťo M. 2, Timko Sz. 1, Nikolaj H. 1, Peťo F. 1, Filip B. 1

Levice - Martin "B"    5 : 2
góly: Maťo M. 2, Filp B. 2, Gabko D. 1

Levice - Skalité    3 : 0
góly: Filip B. 2, Maťo M. 1

Levice - Vrútky    2 : 2
góly: Gabko D. 1, Maťo M. 1

Do finálovej skupiny v ktorej sa hralo tak isto systémom každý s každým sa okrem našich chlapcov prebojovali futbalisti Junior Košice a Nová Dubnica.
Výsledky zápasov vo finálovej skupine:
Levice - Junior Košice    2 : 0
góly: Gabko D. 1, Filip B. 1

Junior Košice - Nová Dubnica    2 : 2

Levice - Nová Dubnica    6 : 4
góly: Maťo M. 3, Filip B. 2, Peťo F. 1

Konečné poradie turnaja na prvých troch miestach:
1. Levice
2. Nová Dubnica
3. Junior Košice

Na turnaji do zápasov zasiahli všetci nominovaní chalani a tak isto aj obaja brankári:
Rasťo, Patrik
Timko, Damián, Patrik, Samko, Gabko, Filip, Maťo, Peťo, Nikolaj, Riško


Hodnotenie turnaja trénerom mužstva:
Dňa 15.6. sme sa zúčastnilli na predposlednej futbalovej akcií pred prázdninami a tou bol turnaj v Kraľovanoch. Na turnaj sme vycestovali o deň skôr, nakoľko ranná cesta by nám neprospela ako vždy . K turnaju ani nue je čo napísať, pretože konečný výsledok hovorí za všetko.  Počas celého turnaja sme predvádzali perfektný futbal. Chalani si z chuti zahrali a mohli sme vidieť krásne kombinačbé akcie zakončené parádnymi gólmi. V bránke sa striedali Rasťo s Paťom a každý zo zúčastnených chalanov si z chuti zahral. Nakoľko turnaj bol celodenný a početný čo sa týka mužstiev a množstva zápasov, kôli oklieštenej zostave poznačenej dovolenkami, zraneniami sme museli povolať Maťa Melgau, ktorý je ročníkovo starší a hrá za 2003-ky. Maťo do mužstva zapadol perfektne keď hlavne s Filipom vytvorili útočný tandem, kde hneď v prvom zápase streli obaja po 5 gólov. Celkovo sme na turnaji odohrali 7 zápasov. Veľký obdiv a uznanie patrí všetkým chalanom, ktorý vydržali bojovať a predvádzať krásny futbal počas celého dňa. Odmenou im bolo krásne prvé miesto a veľký putovný pohár pre víťaza. Posledný zápas už bolo vidieť, že chalani ťahajú už z posledných síl, ale zvládli to. Uznanie a pochalu sme dostali aj od všetkých zúčastnených mužstiev s ktorými sme si veľmi radi vymieňali kontakty, dokonca nás pozývali v hojnom počte aj na turnaje.
Na tomto turnaji bolo vidieť, že keď chalani chcú a snažia sa, vedia zahrať pekne kombinačne a hlavne s myšlienkou. Tak isto aj rozohrávku sme sa snažili robiť vždy od brankára po zemi a nie bezhlavo nakopávať loptu dopredu. Toto sa nám vo väčšine aj darilo z čoho následne pramenili pekné akcie s krásnymi gólmi. Takže po turnaji vládne veľká spokojnosť aj z mojej strany aj zo strany rodičov, ktorý vytrvalo povzbudzovali počas celého turnaja.
Tento víkend nás čaká posledný turnaj v tejto sezóne a to v Nitre, ktorý by mal trvať dva dni.