FK Slovan Levice - MFK Skalica    5 : 8 (1 : 2)

Beňo, Flašík, Sakoš, Benčat, Bača, Szalma, Gergely, Demián, Pištěk,
                   Pastorok

Priebeh zápasu:
prvý polčas 0:1 - gól hostia, 0:2 - gól hostia, 1:2 - gól Gabko,
druhý polčas 1:3 - gól hostia. 2:3 - gól Filip, 2:4 - gól hostia, 2:5 - gól hostia, 3:5 - gól Peťo F. z priameho kopu, 4:5 - gól Peťo F., 4:6 - gól hostia, 4:7 - gól hostia, 4:8 - gól hostia, 5:8 - gól Gabko s Markovou asistenciou

Hodnotenie zápasu trénerom mužstva:

V piatok 27.9.2013 sme nastúpili na ďalší domáci zápas, tentokrát proti mužstvu zo Skalice. Súper sa nachádzal v tabuľke na prvom mieste a doteraz ešte neprehral ani jeden zápas. Takže nás čakal veľmi kvalitný súper čo sa aj potvrdilo. Pred zápasom sme si povedali čo musíme hrať a ako. V prvom polčase sme z toho splnili iba minimum. Dnešný výkon musím hodnoťiť kriticky až na posledných 20 minút druhého polčasu. To, čo sme predvádzali v prvom polčase bola katastrofa. Nevedeli sme si dať jednoduchú prihrávku po zemi. Kopali sme lopty nezmyselne dopredu bez akejkolvek snahy o kombinačnú hru. Nevedeli sme poriadne spraviť kľučku jeden na jedného. Po našich dvoch hrúbkach v obrane sme inkasovali dva góly. Mimochodom obrana dnes zahrala hlboko pod svoje možnosti. Nie je možné, aby sme pri útočili iba s dvomi útočníkmi a zvyšní traja obrancovia stoja na našej polovici a pozerajú sa, čo sa bude diať. Dnes som bol mimoriadne prekvapený z výkonu niektorých jedincov. Nebudem menovať. Niektorí si myslia, že sú majstri sveta a okolo nich sa točí celé mužstvo. A potom to vyzeralo tak ako to vyzeralo. Bez pomoci spoluhráčov sa nedá hrať futbal.
Do polčasu sa nám podarilo skorigovať stav na 1:2 gólom Gabka.
Do druhého polčasu sme chceli nastúpiť so snahou o čo najrýchlejšie vyrovnanie a oveľa nátlakovejšiu hru ako tomu bolo v prvom polčase. Žiaľ, hneď po rozohraní si hosťujúci útočník spravil z našich hráčov kužeľ a po ďalšej hrúbke v obrane sme opäť inkasovali. Do zápasu nás dostali dva priame kopy Peťa, ktorý perfektne strelil dva krásne góly. Od tohto momentu sme prebrali iniciatívu na našu stranu, snažili sme sa napádať súpera hneď od začiatku a nepustiť ho do kombinačnej hry. Mali sme množstvo šancí aby sme skóre otočili v náš prospech. Ale opäť tri obrovské hrúbky v obrane v rozpätí 2 minút umožnili súperovi vsietiť ďalšie tri góly. Nakoniec sa nám podarilo iba skorigovať tento nepriaznivý stav.
Zápasu by možno svedčala remíza, v prvom polčase bol jasne lepší súper a v druhom sme mali viac z hry my. Žiaľ, súper premenil skoro každú svoju šancu a preto zaslúžene vyhral.
Takýto zápas bol dobrý k tomu, aby si poniektorí uvedomili to, že keď idem na zápas tak sa plne venujem iba zápasi a nehrajkám sa, nedebatujem ako tomu bolo počas rozcvičky. Niektorí si mysleli že sú majstri sveta a teraz sa vrátili do reality. Bez tvrdej a poctivej práce počas tréningov a pred zápasom sa nikam nepohneme.
Ďalšie negatívum tohto zápasu bolo správanie hosťujúceho trénera. To, aby komentoval celý zápas výkon rozhodcu a neustále kritizoval jeho rozhodovanie bola katastrofa počúvať. Podľa môjho názoru rozhodca nezvýhodňoval ani jedno mužstvo, ale objektívne pískal na jednu či druhú stranu. Ale aby skoro každý jeden zákrok proti jeho hráčovi komentoval a sťažoval sa som ešte nezažil. No pri súbojoch a zákrokoch na opačnej strane nepovedal ani slovo. Toto sú zápasy prípraviek. Ide o to, aby si deti zahrali a mali radosť z hry. Nie sú to majstrovstvá sveta, no to, čo predvádzal hosťujúci tréner bola katastrofa. Uznali sme súperove kvality ktorý vyhral zaslúžene, lebo premenil svoje šance. Ale jeho vyjadrenia počasa zápasu a pýtanie si faulu skoro pri každom našom zákroku bola hanba. Trošku objektivity z jeho strany by nezaškodilo. Toľko asi k tomu.
Hlavy hore, o týždeň cestujeme do Moraviec kde by sme mali odčiniť dnešný horší výkon.