FC Spartak Trnava - FK Slovan Levice   5 : 2  (4 : 1)

Zostava: Rasťo Bóna (brankár)
                          Timko Szalma, Damián Beňo, Paťo Sakoš, Samko Gergely, Filip Benčat,
                          Peťo Flašík, Gabko Demián, Marko Bača, Ivo Pištěk, Nikolaj Hritz

Priebeh zápasu:
Prvý polčas - gól domáci 1:0, gól Ivo Pištěk 1:1, gól domáci 2:1, gól domáci 3:1, gól domáci 4:1
Druhý polčas - gól Gabko Demián - po rohovom kope Peťa Flašíka 4:2, gól domáci 5:2

Hodnotenie zápasu trénerom mužstva:
Dňa 27.5.2013, netradične v pondelok sme vycestovali na zápas k prvému mužstvu v tabuľke Spartak Trnava. V prípade priaznivého výsledku sme stále mohli živiť nádej na druhé miesto v tabuľke. Pred zápasom sme si povedali čo chceme hrať a rozdali sme taktické pokyny, ktoré by sa mali plniť počas zápasu. Žiaľ z týchto pokynov trénera sme nesplnili skoro žiadne. Objektívne a nezaujate musím uznať, že súper bol lepší. Zápas sme začali ustráchane s až prílišným rešpektom. To, čo sme si povedali pred zápasom, že k hráčom Trnavy musíme pristupovať tesne a nenechať im priestor na kombináciu sme žiaľ nesplnili. Počas celého zápasu sme im nechávali stále veľmi veľa priestoru a tým vedeli rozvinúť svoju kombinačnú hru.
Na prvý gól Trnavy sme následne z protiútoku dokázali reagovať keď vyrovnal Ivo, no po sérií zbytočných a lacných chýb, sme inkasovali ďalšie góly. Tak skončil prvý polčas v náš neprospech. Do druhého polčasu sme nastúpili s úmyslom spraviť niečo s nepriaznivým skóre, podarilo sa nám vytvoriť menší tlak na súpera, z čoho po rohovom kope sa nám podarilo streliť druhý gól. Už sme sa dostávali do tempa, keď opäť na druhej strane udrela Trnava, keď ľahká strela hráča Trnavy prepadla Rasťovi cez ruky a znovu sme sa dostali do trojgólového rozdielu. Aj keď sme mali ešte zopár dobrých príležitostí, ďalšie góly sa nám nepodarilo streliť a tak sme prehrali u lídra rozdielom troch gólov. Postavou tohto zápasu z nášho mužstva bol Damián, pretože neustále bojoval a snažil sa neustále prihrávať na spoluhráčov. Nevzdával sa aj keď bol faulovaný, rýchlo sa postavil a išiel za loptou opäť. Zvyšok mužstva sa tiež snažil, ale včera sme proste nemali svoj deň. Bez tých lacných a zbytočných gólov ktoré sme inkasovali, mohol zápas skončiť oveľa priaznivejšie.
Nevadí, ideme ďalej. Už v stredu nás čaká ďalší náročný a dôležitý zápas, keď doma hostíme hráčov zo Senice. Ak chceme reálne pomýšlať na tretie miesto v tabuľke, musíme jednoznačne Senicu poraziť. Z dnešného zápasu sa musíme poučiť, no hlavne nemôžeme mať až prílišný rešpekt zo súpera. S každým súperom sa dá hrať a hlavne, zápas začína vždy 0:0. Takže dúfam, že  stredu odčiníme prehru s Trnavou.