Choď na obsah Choď na menu

FK Slovan Levice - FC ViON Zlaté Moravce  1 : 1  (1 : 0) 
              Gól: Benčat

              Zostava: Rasťo Bóna (brankár)
                          Timko Szalma, Damián Beňo, Filip Benčat, Ivo Pištěk,
                          Samko Gergely, Riško Šprlák, Marko Bača, Kristián Balya,
                          Jakub Dukát, Patrik Sakoš, Nikolaj Hritz

Hodnotenie zápasu trénerom mužstva:
V piatok 19.4.2013 sme odohrali prvý domáci majstrovský zápas jarnej časti proti nášmu pravidelnému súperovi z turnajov a prípravných zápasov FC ViON Z.Moravce. Na jeseň sme v Moravciach vyhrali a toto víťazstvo sme chceli potvrdiť aj doma. Od začiatku sme chceli hrať kombinačnú hru s postupným prechodom do útok od nášho brankára, čo sa nám žiaľ nedarilo. Moravce nás od začiatku napádali vysoko a znemožňovali nám zakladať postupné útoky. Na začiatku sme sa o ne aj snažili, no zápas sa zmenil na boj o každú loptu.
V prvom polčase sme z troch vyložených šancí vsietili jeden gól o ktorý sa postaral Filip. Veľakrát sa nám akcie nepodarilo ani zakončiť a tiež striel na bránku súpera bolo v prvom polčase žalostne málo. Dalo by sa ich spočítať na prstoch jednej ruky.
Do druhého polčasu sme chceli na súpera vybehnúť a rýchlo vsietiť druhý gól, ktorý by nám pomohol hlavne na psychickej pohode. Žiaľ nestalo sa to a pokračovali sme v hernom trápení. Po sérií chýb v obrane sa súperovi nakoniec podarilo vyrovnať a začínalo sa prakticky odznova. Aj keď sme vrhli všetky zostávajúce sily do útoku, nepodarilo sa nám vsietiť víťazný gól.
Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza spravodlivá, nakoľko väčšina našich hráčov hrala pod svoje možnosti a schopnosti. Tento zápas treba brať ako ponaučenie a hlavne zmeniť prístup k zápasu.

Ostatné výsledky 14. kola:

 ŠKF Sereď  -  FK Slovan Hlohovec  9 : 1
 FC Nitra "A"  -  FK Senica  0 : 7
 PFK Piešťany  -  FC Spartak Trnava  2 : 0
 MFK Skalica  -  FK Lokomotíva Trnava  6 : 2
 PFA Nitra Chrenová  -  ČFK Nitra  1 : 5