Choď na obsah Choď na menu

13. 6. 2013

FK Slovan Levice - FK Lokomotíva Trnava   2 : 1  (0 : 0) 
              Góly: Pištěk, Benčat

              Zostava: Rasťo Bóna (brankár)
                          Damián Beňo, Patrik Sakoš,
Samko Gergely, Jakub Dukát,
                          Marko Bača, Filip Benčat, Gabko Demián, Ivo Pištěk,
                          Riško Šprlák

Priebeh zápasu:

Hodnotenie zápasu trénerom mužstva:

V stredu 12.6. sme odohrali posledný majstrovský zápas našej sezóny a to dohrávku 12. kola. Súperom nám bola Trnavská Lokomotíva. Na zápas sme nastúpili vo veľmi oklieštenej zostave keď nám vypadli hneď 4 hráči. Zápas sa odohrával za veľmi teplého počasia. Lokomotíva pricestovala s kompletnými dvomi šestkami hráčov, takže mohli v pohode striedať celú šesticu. Prvých 5 minút zápasu bolo v našej réžií, ale z našich šancí sa nám nepodarilo streliť ani jeden gól. Postupne sa k slovu dostávali aj hráči súpera. Predvádzali veľmi pekný kombinačný futbal a my sme sa v prvom polčase značne trápili. V prvom polčase nás v bránke podržal Rasťo a tiež konštrukcia bánky. Preto sa prvý polčas skončil bez gólov. Do toho druhého sme nastúpili so snahou streliť aspoň jeden gól, aby sme sa trocha upokojili. To sa nám podarilo hneď na začiatku, keď náš prvý gól strelil Ivo. Z ďalšieho útoku sme mohli vsietiť druhý gól, keď práve Ivo netrafil úplne odkrytú prázdnu bránku. Tak prišiel následne trest. Po faule na hosťujúceho hráča mali hráči Trnavy možnosť pokutového kopu, ktorý ale perfektným zákrokom Rasťo chytil. Ďalší útok Trnavy ale po nedôraznom bránení už priniesol vyrovnávajúci gól. Na chalanoch už bolo vidieť, že sily výrazne ubúdajú. Ale nevzdávali sme sa a vrhli zvyšné sily do útoku. Nakoniec sa nám podarilo vsietiť víťazný gól keď po rohovom kope sa presadil Filip. Po tomto góle sme sa zasa sústredili na obranu a udržanie výsledku.
Týmto víťazstvom a tiež výhrou Spartaka nad Skalicou sme obsadili v tabuľke krásne 3. miesto, dva body za druhou Senicou. Toto umiestnenie je krásnym vyvrcholením našej prvej súťažnej sezóny. Počas nej sme mohli vidieť veľa krásnych gólov a krásnych akcií. Chalani sa snažili a bojovali čoho výsledkom je toto krásne umiestnenie. Samozrejme, nevyhli sme sa aj slabším chvíľkam, ale vždy sme sa snažili a bojovali.
Ešte raz veľká vďaka chalanom za celú sezónu a verím že po prázdninách budeme ešte tvrdšie pracovať a makať, aby sme boli stále lepší a lepší. No čakajú nás ešte dva turnaje a potom hurá prázdniny.

Ostatné výsledky 12. kola:

 ŠKF Sereď  -  FC Spartak Trnava  0 : 12
 PFA Nitra Chrenová  -  FC Slovan Hlohovec  1 : 9
 PFK Piešťany  -  FC Nitra "A"  8 : 1
 FC ViOn Zlaté Moravce  -  ČFK Nitra  4 : 1
 MFK Skalica  -  FK Senica  2 : 5