Choď na obsah Choď na menu

Halový turnaj Močenok, 1. 12.2012
 Dňa 1.12.2012 sme odštartovali halovú sezóny prvým turnajom v Močenku a dosiahli sme zatiaľ najlepší výsledok spomedzi všetkých turnajov, ktorých sme sa doteraz zúčastnili, nakoľko sa nám podarilo tento turnaj vyhrať.
Turnaja sa zúčastnilo celkovo 9 mužstiev nakoľko mužstvo Spartaka Trnava sa nedostavilo. Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín, v tej našej sme sa postupne stretli s okresnými rivalmi zo Zlatých Moraviec a Nitry. Prvý zápas sme odohrali proti mužstvu z Moraviec, ktorý sme prehrali nešťastným gólom 1:0. Z veľkého množstva šancí sa nám nepodarilo vsietiť ani jeden gól. Druhý zápas sme odohrali proti mužstvu FC Nitra „A“ tiež sme inkasovali nešťastný gól. Takisto z veľkého množstva šancí sa nám nedarilo strieľať góly, ale našťastie sa podarilo prelomiť streleckú smolu Gabkom Demianom, ktorý vyrovnal na konečných 1:1. Veľmi dobrý zápas sme odohrali proti kvalitnému mužstvu Šale, kde sme nakoniec vyhrali Gabkovým gólom 1:0 ale takisto z množstva šancí sme nevedeli streliť viac gólov. Posledný zápas skupiny sme odohrali proti mužstvu ČFK Nitra, ktorý bol na poslednom mieste v skupine a možno aj toto spôsobilo, že si naši chalani mysleli, že sa súper porazí sám. Nedôraznou hrou sme sa dlho trápili až zobral zodpovednosť na svoje halovky Gabko, ktorý rozhodol o našom víťazstve opäť v pomere 1:0. V skupine sme obsadili nakoniec druhé miesto za prvými Moravcami a treťou Nitrou a vo štvrťfinále sme narazili na mužstvo MFK Topoľčany, ktoré sme porazili konečne vyšším rozdielom ako o gól a to v pomere 2:0. Strelecky sa konečne chytili Filip Benčat, ktorý strelil jeden gól a taktiež náš najlepší strelec na turnaji Gabko Demián. Po tomto víťazstve sme postúpili kde sme narazili na dovtedy neporazené mužstvo na turnaji ŠKF Sereď. Tento zápas pokladám za najlepší na turnaji, nakoľko hráči Serede boli fyzicky oveľa viac zdatnejší, ale naši chalani bojovnosťou a chuťou postúpiť do finále zabojovali a gólom Iva Pištěka sme nakoniec postúpili do finále a uštedrili Seredi prvú prehru na turnaji. A nakoniec prišlo finále kde sme nastúpili proti domácemu mužstvu Močenka. Bol to bojovný zápas, ale naši chalani ukázali väčšiu kvalitu a po dvoch góloch Filipa sme nakoniec vyhrali 2:0 a stali sme sa víťazmi turnaja.
Celkovo môžem hodnotiť turnaj ako vydarený a vládne s našou účasťou spokojnosť. Chalani ukázali, že keď chcú, tak vedia zabojovať o výsledok a poraziť aj mužstvá, ktoré sú fyzicky vyspelejšie. Veľmi dobre pracovala naša obrana, ktorá si plnila svoje úlohy na výbornú čoho výsledkom boli iba dva góly v našej sieti. Výborne zachytal náš brankár Rasťo Bóna, ktorý bol aj vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja. Jediné negatívum je nepremieňanie šancí, ktorých sme mali neskutočne veľké množstvo a boli prípady keď namiesto prihrávky sme išli radšej individuálne zakončiť a po jednoduchej prihrávke, by sme dávali góly do prázdnej bránky. Na tomto musíme ešte popracovať. Ale turnaj dopadol veľmi dobre, takže je to motivácia pre ďalšiu zodpovednú prácu na tréningoch a dúfame, že podobných výborných výsledkov budeme mať v blízkej dobe čo najviac. 


Výsledky zápasov v skupine "B":
ČFK Nitra - Šaľa    0 : 4
FK Slovan Levice - ViON Zlaté Moravce    0 : 1

FC Nitra "A" - ČFK Nitra    4 : 0
ViON Z.Moravce - Šaľa    1 : 1
FC Nitra "A" - FK Slovan Levice    1 : 1     gól: Gabko Demián

ČFK Nitra - ViON Z.Moravce    0 : 6
Šaľa - FK Slovan Levice    0 : 1     gól: Gabko Demián
ViON Z.Moravce - FC Nitra "A"    1 : 1
FK Slovan Levice - ČFK Nitra    1 : 0     gól: Gabko Demián
FC Nitra "A" - Šaľa    0 : 0

Konečné poradie mužstiev v skupine "B":
1. ViON Zlaté Moravce
2. FK Slovan Levice
3. FC Nitra "A"
4. Šaľa
5. ČFK Nitra

O 9. miesto:
FK Močenok MIX - ČFK Nitra    0 : 1 (penalty)
Štvrťfinále:
ŠKF Sereď - Šaľa    5 : 0
FK Slovan Levice - MFK Topoľčany    2 : 0     góly: Filip Benčat, Gabko Demián
ViON Z.Moravce - FC Nitra "B"    2 : 0
FC Nitra "A" - FK Močenok    0 : 2
Semifinále:
ŠKF Sereď - FK Slovan Levice    0 : 1     gól: Ivo Pištěk

ViON Z.Moravce - FK Močenok    0 : 1
o 3.miesto:
ŠKF Sereď - ViON Z.Moravce    1 : 0 (penalty)
Finále:
FK Slovan Levice - FK Močenok    2 : 0     góly: Filip Benčat 2