Choď na obsah Choď na menu

Prvý turnaj v Novom roku odohrala časť nášho mužstva v Trnave, v nedeľu 19.1.2014. Naši chlapci súperili s rovesníkmi z futbalových klubov FC Spartak Trnava, FK Dukla Banská Bystrica, FC ViOn Zlaté Moravce, AS Trenčín, FK Inter Bratislava.
Hralo sa systémom "každý s každým".

FK Slovan Levice reprezentovali títo hráči:
Rasťo Bóna, Filip Benčat, Damián Beňo, Marko Bača, Dávid Petráš, Norbi Urblík, Timko Szalma, Jakub Dukát, Ivo Pištěk, Krisztián Balya

Výsledky zápasov nášho mužstva:
FK Slovan Levice - AS Trenčín    0 : 7

FC Spartak Trnava - FK Slovan Levice    2 : 2
góly:

FK Slovan Levice - FK Inter Bratislava    2 : 6
góly:

FK Slovan Levice - FK DUKLA Banská Bystrica    2 : 1
góly: 

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Slovan Levice    2 : 1
góly:

Konečná tabuľka turnaja:
Tabuľka zápasov s konečným umiestnením

Výsledky všetkých zápasov na turnaji:
Výsledky všetkých zápasov turnaja

Hodnotenie turnaja trénerom mužstva:
Dňa 19.1.2014 sme sa zúčastnili turnaja, ktorý organizovalo mužstvo Spartak Trnava. Nakoľko v tento istý deň sme sa zúčastnili aj druhého turnaja v Močenku, tak som mužstvo rozdelil na dve skupiny. Ale už k turnaju. Zúčastnilo sa na ňom 6 veľmi kvalitných mužstiev. Boli to mužstvá Trenčín, Trnava, Inter, ViOn, Dukla Banská Bystrica a my. Hralo sa systémom každý s každým, takže sme si zmerali sily s veľmi kvalitnými súpermi.
Celý turnaj sme boli taký nemastný, neslaný. Trápili sme sa v koncovke a nevedeli sme premeniť vyložené šance. Minimum sme strieľali na bránku a pritom možností bolo, nakoľko sa hralo na veľké bránky.
Prvý zápas sme nastúpili proti mužstvu Trenčína. Výsledok je pre nás veľmi krutý, nakoľko prvých 10 min. sme s nimi hrali vyrovnaný zápas s množstvom šancí na jednej a druhej strane. Napokon sme inkasovali a potom sa to už sypalo na nás. Asi najlepší zápas turnaja sme odohrali proti domácim chalanom zo Spartaku. Počas celého zápasu sme mali veľké množstvo šancí a vyhrávali sme aj 2:0. Napokon to skončilo 2:2 keď sme vedenie nedokázali udržať, nakoľko nás súper posledných 5 min. tlačil a podarilo sa mu vyrovnať. Ďalší veľmi smolný zápas sme odohrali proti mužstvu Inter Bratislava. Výsledok opäť nezodpovedá dianiu na ihrisku. Nakoľko to bol veľmi vyrovnaný zápas s tým, že súper nás vyškolil z efektivity. My sme buď nevedeli premeniť ani tutovky, alebo nás vychytal výborný brankár Interu. Našu jedinú výhru na turnaji sme získali proti mužstvu z Banskej Bystrice. Počas tohto zápasu sme sa opäť trápili v koncovke. Z veľkého množstva šancí sa nám nepodarilo vsietiť viac gólov, aby sme sa trošku upokojili. Nakoniec to bola dráma zo šťastným koncom pre nás. Posledný zápas sme odohrali proti tradičnému rivalovi z Moraviec. V prípade víťazstva sme mohli skončiť tretí. Napokon sa tak nestalo a po prehre 2:1 sme skončili na 5. mieste. Z tohto zápasu teší aspoň premiérový gól Jakuba. Z hľadiska futbalovej stránky,  musím chalanov pochváliť, nakoľko hrali veľmi pekne. Loptu sme si veľmi pekne posúvali, hrali sme pekne kombinačne od brankára. Netlačili sme sa stále dopredu, ale zakladali sme útoky postupne. Aj keď tam boli drobné chyby, tie pramenili z toho, že sme sa snažili hrať kombinačne a po zemi a nenakopávali sme lopty bezhlavo hore. Jediné negatívum možno uviesť, že sme veľké množstvo útočných situácii neriešili zakončením, ale ubíjali sme sa v zbytočných kľučkách a aj prihrávkach. Jednoducho pred bránkou, keď je voľná pozícia treba akciu zakončiť. Toto nám počas turnaj chýbalo. Všetci chalani, ktorý boli na turnaji hrali dobre, snažili sa. Samozrejme boli tak aj chyby, ale tie sú vždy. Ten kto sa učí, robí aj chyby. Dúfam, že si ich chalani uvedomujú a v ďalších zápasoch sa im budú snažiť vyvarovať.